www.huro-cbc.eu           www.hungary-romania-cbc.eu           www.hu-ro.eu

Tenis de masă

În prioada 30.03-03.04.2018 s-a desfășurat la Linz, Openul de junior, unde sportivii noștri Moldovan Dora cu Pauliuc Alesia au câștigat locul I pe echipe. La simplu ambele jucăoare au obținut medalia de bronz.
În 7 aprilie a avut loc la Bistrița Campionatul Divizia B la fete, unde echipa fetelor din Dumbrăvița au câștigat cu 5-3 și 5-0 cu CSM Bistrița. În perioada 13-15 aprilie la Cîmpulung a avut loc Campionatul Național de juniori 2, unde Moldovan Daniel și Poteraș Bogdan au intrat în primii 8 la simplu, iar la dublu-mixt Strună Adela a intrat în primii 8.
În perioada 20-22 aprilie la Bistrița s-a desfășurat Campionatul Național individual juniori 1, dublu și dublu-mixt. Moldovan Daniel și Poteraș Bogdan au ajuns în primii 16 la toate probele.
Între 20-22 aprilie a avut loc la Zagreb, Open-ul Croației unde Moldovan Dora împreună cu Evelyn Muller au luat locul I pe echipe. Ambele fete au obținut locul III la individual.
În zilele de 28-29 aprilie va avea loc la Top 12 la copii 11-12 ani. Va participa: Oana Stănușilă, Andreea Craiu și Moldovan Dora. În perioada 9-14 mai va avea loc Open-ul Spaniei, unde va participa Moldovan Daniel.

29. April 2018 by admin
Categories: Informatii utile, Sport, Stiri | Leave a comment

http://www.e-primarii.ro/primaria-dumbravita-tm           http://www.aquadumbravita.ro
Conţinutul acestui site nu reprezintă în mod necesar poziţia oficială a Uniunii Europene.
sac goyard pas cher sac goyard pas cher sac goyard pas cher sac goyard pas cher sac goyard pas cher woolrich outlet woolrich outlet woolrich outlet woolrich outlet woolrich outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet