Conferinta de presă – Sala polivalentă

DSC_0833

DSC_0878

În cadrul proiectului ”Sportul, un instrument de dezvoltare a ofertei turistice transfrontaliere”, în data de 16 iunie a fost organizată la Dumbrăvița o conferință de presă.
Participanții au fost informați de stadiul lucrărilor la sala polivalentă precum și despre activitățile de promovare a turismului realizate până acum.
La Dumbrăvița clădirea sălii polivalente a prins contur. S-a înălțat structura metalică, întreaga clădire a fost izolată și acoperită, lucările sunt la faza de finisaje, s-a turnat suprafata de joc , se lucrează la compartimentările din spațiul expozițional și vestiare, se monteaza instalația de încălzire, ferestrele și ușile, se lucrează de asemenea, la parcările exterioare și drumul de acces.
În cadrul acțiunilor de promovare a turismului menționăm:
– organizarea a două tabere sportive în Szentes : înot, polo
– organizarea a două tabere sportive în Dumbrăvița – tenis de masă și fotbal
– participarea la târguri de turism – Timișoara, Debrecen, Budapesta
– organizarea unei Caravane regionale – excursie tematica de 7 zile desfășurată în județele Timiș și Csongrad.
– excursia tematică în județul Timiș pentru participanții din Szentes
Săptămâna trecută s-a derulat la Dumbravita o tabără sportivă cu 60 de persoane, câte 30 de persoane din Dumbrăvița si Szentes.

22. July 2015 by Constantin Nicolae
Categories: Informatii utile, Manifestari culturale, Proiecte in derulare, Proiecte transfrontaliere, Stiri | Leave a comment